Akumuliatoriai fotoaparatams: analogų privalumai ir trūkumai


Vis daugiau fotografuojant ar filmuojant, foto technikai pradeda trūkti energijos. Nuolatinis lankstymas ir ieškojimas, kur pasikrauti ar gyvenimas baimėje „kas bus, jei išsikraus“, tikrai ne išeitis. Papildomi akumuliatoriai foto technikai yra nuolatinis tiek pradedančių, tiek patyrusių fotografų pirkinys. Tik kokius pirkti? Originalius ar analogus? Ir koks tarp jų skirtumas – apie tai trumpai šiame straipsnyje.

Analogų privalumas –kaina, trūkumas – ne originalas

Vienas didžiausių ir esminis analogų privalumas – kaina. Jeigu fotografuojate pakankamai daug, padarote kelis tūkstančius kadrų vienos fotosesijos metu, ar ilgas valandas filmuojate, tuomet tikrai prireikia ne vieno ir ne dviejų akumuliatorių. Kiekvienas papildomas akumuliatorius kainuoja. Ir jei domėjotės akumuliatorių fotoaparatams ir kameroms kainomis, tas pats akumuliatorius originalas gali kainuoti apie 50 eurų, tuo tarpu analogas vos 15 €. Skirtumas akivaizdus. Vietoj vieno originalo gali nusipirkti du ar tris analogus už tą pačią sumą.

Natūraliai kyla klausimas, kodėl toks didelis kainų skirtumas, jei skirtumas tarp akumuliatorių tik gamintojo pavadinimas. Vietoj žinomo Canon, Nikon ar Sony, dažniausiai pirmą kartą girdimas pavadinimas? Atsakymas jau pačiame klausime – dalis kainos yra būtent už pavadinimą, didžiosios fotoaparatų ir foto technikos gamintojų prašo tokios kainos, nes jie tai gali. Žinoma, kokybė akumuliatorių privalo būti nepriekaištinga, nes viena klaida ir įmonės reputacija susvyruoja klientų akyse.

Yra daugybė akumuliatorių analogus gaminančių įmonių, kurios koncentruojasi būtent į akumuliatorių ir baterijų fototechnikai gamybą. Siauresnė specializacija, masinė gamyba leidžia sumažinti gamybos kaštus ir tuos pačius akumuliatorius pasiūlyti už kelis kart mažesnę kainą.

Analogų privalumas: Gerokai mažesnė kaina, paprastai mažiausiai du kartus mažesnė nei originalų.

Analogų trūkumai*: minimaliai mažesnė akumuliatoriaus talpa, šiek tiek (keletas kadrų) greičiau išsikrauna, nėra garsaus prekinio ženklo.

*Kalbama apie Fotopriedai.lt atrinktus kokybiškus akumuliatorius. Kaip skaitysite vėliau, atsirinkti patiems kokybiškus analogus, kurie prilygtų originalams, nėra paprasta.

Analogų kokybė – istorija taip greit nepasimiršta

Blogos istorijos taip greit neišdyla iš atminties, jos vis primenamos, kol tampa legendomis ar pasikeitus situacijai taip ir lieka sklandančiais mitais. Būtent tokia situacija su akumuliatorių analogų kokybės vertinimu.

Kaip mitai atėję vertinimai, jog akumuliatorių analogai gali išsilydyti ir sugadinti fotoaparatą, nustoja veikti po kelių rimtesnių fotosesijų ar gali sprogti. Žinoma, mitai retai gimsta savaime. Tokie realūs įvykiai greitai eskaluojami, o kadangi prie analogų nėra „pririštas“ joks prekinis ženklas, naudojamas bendrinimas, jog „visi analogai tokie“. Čia vos ne tas pats, kas sakyti, jog „visi vyrai kiaulės“, žinant, jog tokių tik gal 1 iš 1000.

Taigi, taip, tikrai yra tokių analogų rinkoje, kurie mažų mažiausiai nuvilia. Blogiausia – išties sugadina fotoaparatą ar netgi sprogsta. Tokie įvykiai reti, bet labai garsiai eskaluojami. Panašiai kaip lėktuvo katastrofos – atrodo kaip baisus košmaras, po kurio nesinori niekur skristi, bet statistika rodo, kad daugiau šansų, jog užmuš nuo stogo krentanti plyta, nei krentantis lėktuvas.

Ką tai reiškia? Paprasčiausiai, kaip ir bet kurioje srityje, yra kokybiškų ir ne tokių kokybiškų akumuliatorių. Todėl akumuliatorių pirkimas iš įvairių užsienio parduotuvių, kuriose ieškome pigių Tolimuose Rytuose pagamintų prekių, neturėtų būti spontaniškas. Reikia skirti laiko išsirinkti, išanalizuoti, perskaityti profesionalų rekomendacijas, sudarytus analogų topus ar net kokia gamykla buvo apdovanota kuriais metais. Arba galima eiti lengvesniu keliu – pirkti iš tų, kurie jau šiuos kelius ir klyskelius praėję ir yra išsirinkę kokybiškiausius akumuliatorius už priimtiną kainą.

Fotopriedai.lt atrinkti akumuliatorių analogai

Fotopriedai.lt projektas ir el.parduotuvė gimė iš poreikio turėti daugiau akumuliatorių fotografo krepšyje. Ilgos fotosesijų valandos, išvykos be elektros ir galimybės pasikrauti akumuliatorių, privertė įsigyti daugiau atsarginių baterijų, be baimės pritrūkti. Tuomet vyko bandymai, pastebėjimai, kurios geresnės, kurios netokios, skaitymai , kitų naudotojų atsiliepimai, vertinimai ir t.t. Keleri metai bandymų ir analizių, kurie akumuliatoriai prilygsta originalams, ir kurių kaina kelis kart mažesnė, leido suformuoti tokį asortimentą, koks jis yra dabar. Ir asortimentas nuolat plečiamas, nes niekada nesustojome domėtis ir ieškoti dar geresnių variantų. Juk tobulumui ribų nėra!

Ir pabaigai, sugrįžtame prie kainos

Kaina, kaina ir dar kartą kaina bus lemiamas veiksnys, ką norėsite įsigyti. Ir noras sutaupyti niekada nedingsta. Tokie jau esame. Ir net jei įsigytumėte pirmą kartą matomą akumuliatorių, kurio kokybe abejotumėte, ir net jei nuojauta pasiteisintų ir po poros metų akumuliatorius nustotų krautis, vis tiek sutaupytumėte. Nes originalų kaina nuo analogų skiriasi mažiausiai porą kartų ir mažiau „skauda“ kai reikia pirkti naują akumuliatorių.