Trikojai

 • Trikojai – tai viena iš pagrindinių profesionalaus fotografo darbo priemonių.

  Trikojų esminiai privalumai:

  • Universalumas: trikojai apskritai laikomi vienais universaliausių fotografijos priedų.
  • Mažiau susiliejusių vaizdų. Trikojis padės stabilizuoti kadrus, sukurti ryškesnes nuotraukas, kai tenka fotografuoti naktį.
  • Padės prilaikyti sunkų veidrodinį fotoaparatą, kai fotografui tenka įamžinti kadrus net iki kelių valandų trunkančiose fotosesijose.
  • Tik turint stovą galima fotografuoti aukštos kokybės panoramines ar HDR nuotraukas.

   

    

 • Kaip išsirinkti trikojį?

  Medžiagos, iš kurių gaminami trikojai. Paprastesni ir pigesni trikojai gaminami iš aliuminio ir plastmasės, brangesni, skirti profesionaliam naudojimui fotoaparato stovai – iš plieno, titano, anglies pluošto, bazalto ar magnio. Tiesa, medžiaga lemia trikojo svorį. Aliuminiai fotoaparatų stovai yra stabilesni, mažiau vibruoja, tad fotografuojant vaizdas nebus išplaukęs. Anglies pluošto fotoaparato stovas yra tvirtas, bet kartu ir lengvas. Fotoaparato stovai iš bazalto – stabilūs ir lengvi, turi dar vieną savybę – yra atsparūs karščiui.

  Trikojo stovo svoris ir išlaikomas svoris. Šis parametras svarbus, jei fotoaparatą nešiositės, o ne naudosite vienoje vietoje. Jeigu fotoaparatas – sisteminis arba kompaktinis, tinka ir paprastas nebrangus bei, žinoma, lengvas trikojis. Tiesa, ekonominiai trikojai gali būti ne itin stabilūs (pavyzdžiui, palinkti ant jo uždėjus sunkų fotoaparatą). Turėkite omenyje, kad norint įsigyti kokybišką trikojį, tam reikės skirti didesnę sumą. Pigūs trikojai greičiau gali sulūžti, greičiau dėvisi plastmasinės jų detalės.

  Tiesa, viską lemia trikojo naudojimo dažnis: jeigu šio priedo jums reikės retai, gal didesnių sumų investuoti ir neverta.
  Stovo aukštis. Trikojų aukštis skiriasi, tad prieš pirkdami atkreipkite dėmesį į maksimalų ir minimalų stovo aukštį. Stovo aukštis preliminariai turėtų sutapti su fotografo ūgiu: juk nesinori kelias valandas dirbti pasilenkus.

  Trikojo stovo kaina. Trikojų rinkoje galima rasti pačių įvairiausių – nuo kainuojančių vos keliolika eurų ir atsieisiančių kelis šimtus eurų ir daugiau. Profesionaliems fotografams, trikojus naudosiantiems kasdien ar beveik kasdien, visuomet verta investuoti didesnę sumą, o mėgėjams visiškai užtenka ir paprastesnio, pigesnio trikojo. Nemažai pastarųjų rasite ir mūsų el. parduotuvėje.

  Trikojai fotoaparato stovai: jų rūšys

  • Ant grindų statomi trikojai fotoaparatui - pirmiausia rinkoje atsirado ir pradėti naudoti trikojai fotoaparatui. Jie skirti tvirtai užfiksuoti kamerą, kai fotografuojama ilgomis ekspozicijomis ir (ar) ilgo židinio objektyvais.
  • Mini staliniai trikojai - staliniai trikojai yra itin lengvi ir kompaktiški, tad fotoaparatą galima naudoti visur, kur tik prireikia. Tiesa, svarbu žinoti, kad mini fotoaparatų stovai įprastai išlaiko tik techniką, sveriančią ne daugiau nei 1 kg.
  • Trikojis mobiliam telefonui - trikojai stovai telefonui itin pasitarnauja, kai reikia nufotografuoti labai tiksliai arba tenka fotografuoti tamsoje, ypač portretus, nes nuotrauka gali susilieti net ir nepastebimai sujudinus ranką. Specialus trikojis mobiliam telefonui gerai jį stabilizuoja ir išlaiko, padeda išgauti ryškų vaizdą net ir tuomet, kai ekspoziciją reikia išlaikyti ilgiau. Trikojai telefonui – reguliuojamo aukščio, turi ištraukiamas galvutes. Tiesa, rinkoje galima rasti trikojų „du viename“, kurie prireikus gali būti transformuojami į asmenukių lazdas.

  Jeigu nežinote, kurį trikojį rinktis, mielai kviečiame konsultuotis!