Kaip fotografuoti pro autobuso langą? 

Mėgstate keliauti autobusu? Matote gražius vaizdus už lango? Bandote nufotografuoti, bet gauti rezultatai Jūsų nedžiugina? Nepergyvenkite, taip nutinka daugeliui keliautojų. Fotografas Vilius Zlotkus dalinasi savo patirtimi. Gal ji pravers ir Jums?

Važiuodami autobusu susiduriame su keliais nepatogumais tuo pačiu metu: autobusas greitai juda, dažnai autobuso langai būna patamsinti, stiklas atspindi šviesą, kuri atsklinda iš priešingos pusės. Visus šiuos nepatogumus reikia išspręsti.

nuotrauka

Kai ką galima išspręsti pakeičiant fotoaparato nustatymus. Išlaikymas autobusui važiuojant apie 90 km per valandą greičiu turėtų būti ne ilgesnis nei 1/800 sekundės. Per tokį laiką autobusas pavažiuoja apie 3 cm. Judesys bus matomas tik ant visai arti esančių objektų. Diafragmą statome apie 8. Tai reikalinga tam, kad vaizdas už lango ir arti ir toliau būtų pakankamai ryškus. Būtinai išjunkite blykstę. Jei fotoaparatas yra pakankamai greitas, tai naudojame automatinį fokusavimą. Jei lėtesnis - pasiruošiame fokusavimą iš anksto, nes, pasirodžius geram vaizdui už lango, rankiniu būdu sureguliuoti fokusavimo jau nespėsite. Gražus vaizdas už lango "pabėgs" greičiau.

Jei langai autobuse yra gerokai patamsinti, tai fotoaparato jautrumą ISO gali tekti pakelti iki 500 ar 1000. Tik prisiminkite, kad kuo didesnis jautrumas, tuo didesni bus nuotraukos triukšmai. Žinoma, triukšmus galėsite pasitvarkyti kompiuteriu jau po kelionės.

Na o didžiausias iššūkis mūsų laukia dėl lango stiklo buvimo. Paprasčiau, jei langą galima atsidaryti, bet to daugeliu atvejų padaryti nepavyks.

Stiklas turi būti kiek įmanoma švaresnis. Kol autobusas stovi, pavalykite švelniu skudurėliu iš lauko. Kai įsitaisysite autobuse, pavalykite iš vidaus. Stenkitės nuvalyto stiklo neliesti rankomis ar veidu, nekvėpuokite tiesiai į stiklą. Taip kelionės metu išsaugosite stiklą švarų ir skaidrų.

pro autobuso langą


Liko svarbiausia: kaip tvarkytis su atspindžiu nuo stiklo? Laikykite fotoaparatą kuo arčiau stiklo ir kiek įmanomą statmenai į stiklą. Tokiu būdu pats fotoaparatas dalinai uždengs šviesą iš priešingos autobuso pusės. Kita vertus, stiklo atspindys mažiausiai matomas kuo statesnis yra kampas stiklo kryptimi. Pažiūrėkite į pridėtą nuotrauką.

Rekomenduoju pasidaryti priedą fotoaparatui, kuris uždengs šviesą, galinčią patekti iš priešingos autobuso pusės. Taip dar labiau pagerinsite savo nuotraukų kokybę. Priedo nuotrauka pridėta. Jis prisukamas prie fotoaparato standartiniu varžtu.

priedai

 

Nuotrauka, kuri pridėta prie šio straipsnio, yra padaryta iš autobuso, kylančio į kalną.

Informacijos šaltinis www.tvnaujienos.lt