Fotografavimo lempos

 • Daugelis žinome, kad nuotraukų kokybė labiausiai priklauso nuo tinkamo apšvietimo. Viskas gerai, jei fotosesija vyksta lauke šviesiuoju paros metu, tačiau jeigu po truputį temsta, oras – apniukęs arba fotografuojama prasčiau apšviestoje studijoje, tinkamas apšvietimas tampa ne privalumu, bet būtinybe.

  Pastaruoju metu „ant bangos“ atsidūrė LED fotografavimo lempos, iš rinkos jau beveik išstūmusios liuminescencines ar net kaitrines lempas. LED studijinis apšvietimas – kompaktiškas, eikvoja mažiau energijos. Taip pat dažnai šie šviestuvai maitinami akumuliatoriumi: lempa fotografavimui gali būti naudojama gamtoje, apleistuose pastatuose ir kitur, kur nėra galimybės šviestuvo prijungti prie elektros lizdo.

  Fotografai profesionalai ir mėgėjai vis labiau įvertina LED šviestuvų privalumus: jų ilgą tarnavimą, skirtingus dydžius ir maitinimo būdus, platų spalvinės temperatūros spektrą, kompaktiškumą (LED lempos yra ypač plonos) ir kt.
    

 • Pagrindinės fotostudijose naudojamo apšvietimo rūšys

  1. Impulsinis apšvietimas (fotoblykstės). Studijose dažnai naudojamos blykstės – sukuriamas momentinis apšvietimas. Galima įsigyti tiek modelių su laidais, tiek ir belaidžių universalesnių variantų, maitinamų iš akumuliatoriaus. Tiesiai ant fotoaparatų montuojamos vadinamosios blykstės – ypač pamėgtos pradedančiųjų fotografų. Labiausiai tokios lempos fotografavimui vertinamos dėl nedidelės kainos ir universalumo, nes į daugelį komplektų įeina ir nedideli stovai, praverčiantys fotografuojant daiktus.
  2. Pastovus apšvietimas (įvairios LED, žiedinės LED ir kitų rūšių lempos, veikiančios ne tik fotografavimo momentu, bet visos fotosesijos metu). Pastarąjį apšvietimą aptariame išsamiau.

  Pastovus apšvietimas - nuolatinio apšvietimo foto lempos

  Šios fotografavimo lempos įjungtos nuolatos (t. y. užsidega ne tik fotografavimo metu), taigi fotografas iš anksto turi galimybę įvertinti, kaip šviesa krenta į objektyvą. Tai labai svarbu fotografuojant daiktus, patiekalus, maisto produktus ir kt.

  Tiesa, svarbu žinoti, kad nuolatinio apšvietimo foto lempos skleidžia kiek mažesnį šviesos srautą, tačiau tinkamai pasirinkus galima sukurti ir labai ryškų apšvietimą.

  Mūsų el. parduotuvės populiarioji foto lempa efektyviai perteikia šviesą, nemirga, apsaugo akis, eliminuoja tamsius plotus, tausoja energiją ir turi daugybę kitų privalumų.

  Žiedinės lempos

  Žiedinės lempos skirtos sukurti papildomam apšvietimui. Jos puikiai tinka ne tik fotografuojant ar filmuojant, bet ir, pavyzdžiui, atliekant makiažą. Tai neabejotinai Nr. 1 šviesos šaltinis grožio ir mados fotografijoje. Žiedinė lempa padeda sukurti objekto veidą apgaubiančią šviesą. Toks apšvietimas suteikia galimybių paslėpti odos trūkumus, ji atrodo spindinti.

  Bene didžiausias privalumas – universalumas: žiedinė lempa gali būti naudojama ir lauke, ir patalpose.

  Šiuo metu daug mūsų el. parduotuvės lankytojų dėmesio sulaukia žiedinė LED lempa su stovu. Ji padeda subalansuoti dienos šviesos apšvietimą. Apvali LED lempa su stovu vidutiniškai kainuoja apie 30 Eur.

  Kaip išsirinkti foto lempą?

  Šviestuvo dydis. Atsakyti į klausimą, kokio dydžio lempos fotografavimui jums reikės, galima užduodant kitą klausimą: ką ketinate fotografuoti?

  Atkreipkite dėmesį į liumenų kiekį. Jei abejojate, ar dėmesį patraukusi foto lempa jums tiktų, kviečiame pasitarti: padėsime pasirinkti tinkamai.

  Kur ketinate fotografuoti? Jeigu šviestuvą naudosite už fotostudijos ribų, prireiks įsigyti ir įkraunamų baterijų.

  Kviečiame pasidairyti po fotografavimo lempų asortimentą bei išsirinkti tinkamiausią jums, o jeigu nepavyksta, tuomet susisiekite su mūsų komanda!