Kaip išsirinkti akumuliatorių ir kroviklį fotoaparatui?

Fotografo krepšys neįsivaizduojamas be papildomo akumuliatoriaus ir akumuliatoriaus kroviklio. Tačiau ką reikia žinoti renkantis šiuos vienus svarbiausių fotoaparato priedų? Jau seniau dirbantys fotografai renkasi remdamiesi patirtimi ir išugdyta intuicija, tuo tarpu pradedantiems primename, į ką atkreipti dėmesį renkantis akumuliatorių ir kroviklį.

Kiek atsarginių akumuliatorių derėtų turėti?

Jei domėjotės, ką profesionalūs fotografai nešiojasi savo krepšiuose, tai tikrai pastebėjote, jog atsarginių akumuliatorių ten dažnai ne vienas. Natūralu, jog kyla klausimas, kiek jų reikėtų įsigyti pradedantiems?

Kadangi fotoaparatai parduodami su akumuliatoriais, vieną jau turite. Galima išsiversti ir su vienu, ypač jei fotografuojate tik savo katiną namuose ir tik po kelis kadrus per dieną. Jei daugiau – dar vienas atsarginis akumuliatorius tiesiog privalomas.

Tačiau jei susigundėte maža akumuliatoriaus kaina ir jau planuojate iš kart pirkti kelis – turime sustabdyti. Akumuliatorius, tai ne atsarginis muilo pakelis vonios spintelėje, kuris gali stovėti ten kelis metus. Įsigytas ir nenaudojamas akumuliatorius gulėdamas lentynoje praras savo talpą – baigsis jo darbingo galiojimo laikas. Daug geresnė taktika turėti porą ar tiek kiek įprastai reikia, su jais nuolat dirbti, o kuomet akumuliatorius taps silpnas – pakeisti nauju.

Daug svarbiau nei daug akumuliatorių, yra akumuliatoriaus kroviklis ir galimybė gauti elektros. Jei fotografuojate patalpose – tuomet jokių problemų – kol naudojate vieną akumuliatorių, kitas kraunasi. Jei daug keliaujate, įsigykite kroviklį su automobiliniu kištuku.

Dirbant daugiau, galbūt su specifine fotografija, galite pajusti, jog dviejų akumuliatorių nepakanka. Tik tuomet kai būsite tikri, jog reikia trečio – įsigykite.

Kokį fotoaparato akumuliatorių pirkti?

Jei bent kartą čiupinėjote skirtingų fotoaparatų akumuliatorius, turėjote pastebėti, jog jie skirtingi savo išvaizda ir forma. Netgi to pačio gamintojo skirtingi fotoaparatai komplektuojami su skirtingais akumuliatoriais. Todėl kai norėsite papildyti savo fotokrepšį nauju akumuliatoriumi, jums reikia žinoti tikslų jo modelį.

Ant originalaus akumuliatoriaus turi būti 4-5 raidžių/skaičių kombinacija, kuri nurodo akumuliatoriaus modelį. Žinodami jį, galėsite el.parduotuvėje įsigyti tokį pat akumuliatorių.

Jei kartais atsitiko taip, jog neturite pirmojo akumuliatoriaus, tuomet pasinaudoję akumuliatorių gidu pagal fotoaparato gamintoją ir konkretų fotoaparato modelį, galite rasti fotoaparatui tinkantį akumuliatorių.

Modelį žinote – tačiau toks pats akumuliatorius parduodamas skirtingomis kainomis skirtingose el.parduotuvėse. Kodėl? Jei tai pastebėjote, tuomet laikas susipažinti su originaliais akumuliatoriais ir analogais.

Akumuliatorius originalas – tai akumuliatorius pagamintas to paties gamintojo, kuris pagamino ir fotoaparatą. T.y. Canon akumuliatoriai gaminami Canon kompanijos, Nikon fotoaparatuose naudojami akumuliatoriai - Nikon kompanijos gamykloje.

Tačiau akumuliatorių, baterijų, elementų gamyklų pasaulyje yra ne viena ir ne dvi. Įmonės turinčios visus resursus, patirtį ir akumuliatoriaus šabloną, gali gaminti tokius pat akumuliatorius kaip Nikon, Canon, Sony ar kita fotoaparatų gamintoja. Tokie akumuliatoriai vadinami analogais. Plačiau apie juos rašėme straipsnyje Akumuliatoriai fotoaparatams: analogų privalumai ir trūkumai

Ant pasirinkimo lėkštutės svyruoja du dalykai – prekinis gamintojo ženklas ir didesnė kaina ar mažesnė kaina ir nežinomas gamintojas. Pasirinkus pastarąjį variantą, reikia atkreipti dėmesį į vietą, iš kurios perkate akumuliatorius – ar tai laiko patikrinta vieta, kokie pardavėjo atsiliepimai. Fotopriedai.lt įkurta fotografo, kuris pats išbandęs akumuliatorius ir radęs tiekėją, kurio pristatomi akumuliatorių analogai prilygsta originaliems akumuliatoriams savo kokybe.

Būtinas pirkinys - kroviklis akumuliatoriui

Kaip ir perkant akumuliatorių fotoaparatui, pirmiausia reikia žinoti kroviklio modelį. Kadangi, kaip jau supratote, fotoaparatų akumuliatoriai yra skirtingi, tad automatiškai ir kiekvienam jų reikalingas skirtingas kroviklis.

Kroviklių modelių pavadinimai skiriasi nuo akumuliatorių modelių pavadinimų, nėra susiję ar lengvai iššifruojami, tad pirmiausia reikia pasitikslinti kokio modelio kroviklis reikalingas konkrečiai jūsų fotoaparato naudojamam akumuliatoriui. Žinant kroviklio modelį jau belieka įsidėti jį į krepšelį ir viskas.

Pora dalykų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį, jei daugiau laiko skiriate fotografijai.

Kaip greičiau pakrauti akumuliatorius? Jei fotografuojate daug ir turite bent keletą akumuliatorių fotoaparatui, tuomet vertėtų pagalvoti ir kaip greičiau juos įkrauti. Galbūt paverstų dvigubas kroviklis, leidžiantis krauti du akumuliatorius vienu metu.

Ar yra galimybė įkrauti akumuliatorių keliaujant? Daug laiko praleidžiant automobilyje, vertėtų įsigyti kroviklio automobilinę jungtį. Taip keliaujant galėsite įkrauti akumuliatorių nesukant galvos, kur gauti elektros šaltinį.

fotoaparatas