Šviesdėžės softbox

  • Šviesdėžė (angl. softbox) – filmavimo ar fotografavimo įrangos dalis, padedanti išskaidyti šviesos srautą, sušvelninti intensyviai krentančią šviesą, sukurti minkštumo efektą, sumažinti kontrastą ir išgauti norimą nuotraukų ar vaizdo įrašų rezultatą. Paprasčiau tariant, tai yra aplink lemputę sumontuotas gaubtas, sudarytas iš atspindinių šviesą šoninių ir galinių sienelių bei šviesą skaidančios medžiagos priekinėje dalyje.
     

    1 stovas su 1 soft box (2 lempos)

    pristatymo terminas apie 2 d.d     

    Kaina 65 
    stovas su apšvietimo lempa - 4 lempoms ( be lempų)

    pristatymo terminas apie 2 d.d     

    Kaina 70 
    apšvietimo stovas su apvaliais šviestuvais

    pristatymo terminas apie 2 d.d     

    Kaina 100 
    150  Sutaupykite 50 
    stovai su apšvietimo lempomis (softbox)

    pristatymo terminas apie 2 d.d     

    Kaina 100 
    stovai su 4 apšvietimo lempomis (softbox)

    pristatymo terminas apie 2 d.d    

    Kaina 165 
  • Šviesdėžių formos

    Šviesdėžių forma lemia šviesos kryptį, atsispindėjimą fotografuojamuose objektuose. Stačiakampio / kvadrato formos vadinamoji softbox tinka fotografuojant didelius objektus, stambius gaminius, grupinius portretus ir kt.

    Pailgos formos šviesdėžės padeda unikaliai valdyti šviesą ir pailgus atspindžius. Jos idealiai tinka fotografuojant gaminius, portretus, naudojant šoninį apšvietimą.

    Aštuonkampės / apvalios šviesdėžės. Natūralios formos šviesdėžės puikiai tinka fotografuoti portretus, veidus.

    Šviesdėžių (softbox) dydis

    Šviesdėžė fotografavimui gali būti įvairių dydžių: rinkoje galima rasti vos 17x15 cm šviesdėžių, taip pat labai didelių net 120x180 cm ir panašaus dydžio gaminių. Dydžių ir atstumų nuo objekto skirtumas suteikia begalinių galimybių, tačiau apskritai kuo mažesnis šviesos šaltinis, tuo šviesa labiau koncentruota ir atšiauresnė, o kuo didesnis šviesos šaltinis, tuo šviesa švelnesnė.

    Taip yra dėl to, kad didesnis paviršius išsklaido šviesą didesniu atstumu: taip sumažinama šešėlių, išgaunamas švelnesnis vaizdas.

    Kitos šviesdėžių (softbox) ypatybės

    Difuzoriaus medžiaga. Difuzoriaus vaidmenį atlieka specialiai parinkta medžiaga. Anksčiau plačiai naudotas baltos spalvos šilkas, šiandien gamintojai tapo praktiškesni. Šiuolaikinių šviesdėžių medžiagos – nailonas arba PET, pasižyminti geromis šviesą atspindinčiomis savybėmis. Įprastai šviesdėžių šonai ir nugarėlė dengti aliuminio foliją primenančiu šviesios spalvos audiniu, kuris sukuria tokį patį efektą, kaip ir atšvaitai.

    Kai kuriuose modeliuose difuzorių galima numontuoti, kad šviesą būtų galima naudoti kaip prožektorių arba pasitelkti atšvaitą-skėtį. Vienas paprasčiausių ir pigiausių gaminių siekiantiems sumažinti kietus fono šešėlius ir pašalinti raudonų akių efektą – kompaktiškas universalus blykstės difuzorius.

    Montavimo ir reguliavimo ypatumai. Daugelį šviesdėžių galima tvirtinti prie šviesos stovo ar blykstės, pagal poreikį nureguliuoti atstumą, sumažinant ar padidinant krentančios šviesos srautą.

    Šviesdėžės komplektuojamos su tvirtais bei stabiliais metaliniais šviesos stovais. Galimas jų aukštis – iki 2 metrų. Įprastai stovai gaminami iš aliuminio lydinio – lengvos, bet pakankamai tvirtos medžiagos.

    Šviesdėžės: kaip išsirinkti?

    Tam, kad išsirinkti šviesdėžę jums būtų paprasčiau, daugelis mūsų el. parduotuvės prekių yra išsamiai aprašytos.

    Kaip ir daugelyje prekių kategorijų, šioje taip pat paruošėme rinkinius, padedančius sutaupyti jums laiko. Šis apšvietimo stovo su apvaliais šviestuvais rinkinys padės išgauti natūralesnius ir kur kas ryškesnius kadrus. Rinkinys pravers fotografuojant portretus, darbuojantis tiesiogiai transliuojamuose renginiuose, įkūrus fotostudiją namuose, darant produktų nuotraukas ir kitais atvejais.

    Taigi, šviesdėžė fotografavimui – išties reikalingas priedas, jeigu norite efektyviai valdyti šviesos srautą bei apskritai savo fotografiją pakylėti į kitą – aukštesnį – kokybės lygį.