Kaip įrengti video studiją fotografams? 

Esate pradedantysis fotografas? Norėtumėte įsirengti savo pirmąją video studiją? Svarstote, kokios įrangos jums gali prireikti? Nenumanote, koks biudžetas yra būtinas? Fotopriedai.lt specialistai pateikia keletą naudingų patarimų, kurie jūsų būsimos video studijos įrengimą turėtų paversti lengvesniu procesu.

Pasirinkite tinkamą kamerą

Nepaisant to, kaip puikiai paruoštumėte video studijos aplinką, be tinkamos kameros jūs neišsiversite. Būtent todėl kameros pasirinkimas turėtų būti įtrauktas į jūsų prioritetų sąrašo pirmąją vietą. Be to, dažniausiai tai tampa ir pačia didžiausia investicija – ypač, jei norima kurti aukštos kokybės vaizdo medžiagą.

Jei jūsų biudžetas yra vidutinis, galite dairytis „Panasonic“ gamintojų „S1H“ kameros. Tuo tarpu, jei naujai ir profesionaliai kamerai įsigyti galite skirti daugiau – „Canon“ gamintojų „C200“ modelis galėtų būti puikiu pasirinkimu. Žinoma, tai nėra vieninteliai pasirinkimai kalbant apie kameros įsigijimą. Daugybė pradedančiųjų fotografų, kurie nori įsirengti savo pirmąją video studiją, renkasi ir gerokai pigesnius kamerų modelius, todėl pasirinkimas sprendžiant šį klausimą yra labai platus.

video studija

Įsigykite trikojį

Kai būsite pasirinkę kamerą nepamirškite investuoti ir į kamerą stabilizuoti padedantį trikojį. Trikojo pasirinkimas labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokią kamerą jūs pasirinkote.

Jei norite, kad filmuoti (ir fotografuoti) jums būtų lengviau ir patogiau, turėtumėte ieškoti koreguojamo aukščio trikojo. Tai suteiktų jums didesnę laisvę ir padėtų lengviau prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.

Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Apšvietimas yra būtinas kiekvienai video studijai. Net jei turėsite puikią kamerą, to nepakaks, kad galėtumėte sukurti aukštos kokybės vaizdo medžiagą. Prastas apšvietimas – tai didelio neprofesionalumo ženklas.

Taigi, bandydami įsirengti savo nuosavą video studiją jūs turėtumėte ieškoti studijos apšvietimui skirtų šviestuvų. Atsižvelgiant į tai, ką esate numatę ir kokio dydžio bus jūsų studija, turėtumėte pasirinkti ir šviestuvus. Jei studija bus mažesnė, tuomet pradžioje jums gali pakakti ir trijų šviestuvų, iš kurių vienas būtų kartu su gerve. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir reflektoriais bei skėčiais. Žinoma, šviestuvų galingumas kaskart gali skirtis, todėl nepamirškite iš anksto pasidomėti, kokia bus bendra jūsų pasirenkamų šviestuvų galia ir kokia yra jų spalvos temperatūra.

Pasirinkite fono laikymo sistemą su fonu

Įsirengiant savo studiją neabejotinai turėsite investuoti ir į fono laikymo sistemą su fonu. Jei pagrindinis studijos tikslas yra filmavimas, tokiu atveju būtų naudinga pasirūpinti platesne fono laikymo sistema, pvz., 1,5-3 m. Fonai šiuo atveju gali skirtis atsižvelgiant į tai, ką jūs norite filmuoti. Tačiau pradžioje geriausia būtų pasirinkti baltą, žalią ir juodą foną. Šių spalvų pagalba galėsite nesunkiai prisitaikyti prie besikeičiančių poreikių. Tuo tarpu žalią foną galėsite lengvai pritaikyti tiek portretinėje fotografijoje, tiek ir produktų fotografavimo ar filmavimo metu, kadangi tai suteiks jums galimybę grafinio dizaino programų pagalba pakeisti foną į bet kurį norimą.

Investuokite į kokybišką mikrofoną

Mikrofono pasirinkimo procesas yra pakankamai paprastas ir primityvus. Dažniausiai kuo brangesnis mikrofonas – tuo jis yra geresnis. Todėl investuokite į kokybę, mažiau dėmesio skirdami siekiui sutaupyti. Aukšta garso kokybė padidins ir jūsų vaizdo medžiagos kokybę.

Pasirinkite vaizdo medžiagos koregavimo programą

Šiandieninėje rinkoje yra daugybė gerų vaizdo medžiagos koregavimo kompiuterinių programų. Jūs galite rinktis iš tokių programų kaip „iMovie“, „Windows Movie Maker“, „HitFilm“ (kuri yra puikus pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu), „TechSmith Camtasia“, „Adobe Premier Pro“, „Apple Final Cut Pro“ ir kt. Tačiau prieš pasirinkdami konkrečią programą visuomet turėtumėte palyginti jų privalumus bei trūkumus.

Pasirinkite grafinio dizaino programą

Jums taip pat neišvengiamai prireiks ir grafinio dizaino koregavimui skirtos kompiuterinės programos, kuri padės paversti vaizdo medžiagą gerokai profesionalesne. Ir nors tokių programų rinkoje yra daugybė, populiariausia iš jų yra „Photoshop“, kurią greičiausiai ir nuspręsite pasirinkti.

Galiausiai nepamirškite, kad savo video studiją jūs turėtumėte įsirengti atsižvelgdami į savo individualius poreikius, todėl labai tikėtina, kad bėgant laikui savo pirminę įrangą jūs keisite, tobulindami ją ir siekdami dar profesionalesnio rezultato.